• تاریخ : ۱۳ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : متن

برای بسیاری از ما در سفرهای خارجی پیش آمده تا در رابطه با وسایل الکتریکی و هوشمند خود با دردسرات متعددی مواجه شویم. برای حل برخی از این دردسرات با کجارو همراه باشید.

مقاله‌های مرتبط:

گاه ناآگاهی ما از چیزهای خیلی کوچک مانند نوع دوشاخه‌ها یا ولتاژ جاری در کشور مقصد سفر ما را خراب می‌کنند. گاه ممکن اســت خیلی جزییات کوچک دیگر مانند  نداشتن یا حتی داشتن آداپتور برای شما اهمیت پیدا کند. در ادامه به ۷ دردسر مربوط به تکنولوژی که ممکن اســت در طول سفرهای خارجی برای مسافران پیش آید همچنین راه حل‌های آن‌ها می‌پردازیم.

۱. چک نکردن ولتاژ در کشورهای مختلف

fea2c7ff 858f 4fed 9d73 13ad5810d607 ۷ اشتباه رایج مربوط به تکنولوژی در سفرهای خارجی

آیا می‌دانستید قدرت برق پریزهای آمریکای شمالی ۱۲۰ ولت با ۶۰ هرتز و در اروپا ۲۳۰ ولت با ۵۰ هرتز اســت؟ به همین صورت باقی نقاط دنیا دارای ولتاژهای مختلفی هستند. امروزه بیش‌تر لپ‌تاپ‌های جدید طوری تولید می‌شوند که بتوانند ولتاژهای مختلف را تحمل کنند و شما به تنها چیزی که نیاز دارید یک آداپتور اســت. برای وسایل برقی دیگر از جمله سشوار یا بابلیس شما به تبدیل‌های دیگر نیازمند هستید.

۲. فراموش کردن آداپتور

f8f79532 f22a 4a58 8e28 bf83be90dff5 ۷ اشتباه رایج مربوط به تکنولوژی در سفرهای خارجی

خوشبختانه  به راحتی می‌توان در فرودگاه یا مغازه‌ها یک آداپتور تهیه کرد، اما همیشه پیش از رفـــــتن به یک کشور جدید توجه داشته باشید که آیا به آن نیاز خواهید داشت یا خیر. کاری که شما حتما باید انجام دهید این اســت که حتما از دوشاخه‌های کشور مقصد آگاه شوید. باید مطمین باشید که وسیله شما و دو شاخه‌های مقصد با هم هم‌خوانی داشته باشند. اگر وسیله ای که با خود به سفر می‌برید به طور خودکار ولتاژ را تبدیل می‌کند، مانند تبلت‌ها، تلفن‌های همراه و کامپیوترها، می‌توانید از بردن مبدل‌های بزرگ‌تر و سنگین‌تر چشم‌پوشی کرده و به جای آن از آداپتور اســتفاده کنید.

۳. چک نکردن رومینگ برای تلفن همراه

10dd81df 0dbe 4c13 b888 a14c6473c394 ۷ اشتباه رایج مربوط به تکنولوژی در سفرهای خارجی

آن‌چه که پس از بازگشت از یک سفر خارجه با دلهره منتظرش هستید قبض‌های سنگین تلفن همراهتان اســت که بابت رومینگ به مبلغی سرسام‌آور تبدیل شده اســت. پیش از رفـــــتن به کشورهای خارجی  حتما از هزینه رومینگ اطمینان حاصل کنید و برای صرفه‌جویی در هزینه از طرح‌های رایج سفر‌های بین المللی اســتفاده کنید.

راه حل دیگر خرید یک سیم کارت از کشور مقصد اســت که که می‌تواند جایگزین سیم کارت اصلی شما باشد. اگر این راه را در پیش گرفـــــتید از درست بودن نوع سیم کارت اطمینان حاصل کنید. همچنین مطمئن شوید که تلفن همراه شما قفل نباشد و به راحتی بتوانید از سیم کارت جای دیگر اســتفاده کنید.

راه حل سوم این اســت که تلفن همراه خود را روی حالت پرواز (Airplane Mode) قرار دهید تا طی مسافرت بابت پیام‌هایی که از دوستان دریافت می‌کنید مجبور به پرداخت هزینه نباشید.

۴. سهل انگاری نسبت به اینترنت بی سیم (WiFi) عمومی

5e74bbe2 a71e 4b7b a68e 948cdc6beb25 ۷ اشتباه رایج مربوط به تکنولوژی در سفرهای خارجی

پیش از این گفتیم و باز هم می گوییم: وصل شدن به اینترنت بی سیم عمومی خطرناک اســت، چرا که انواع ویروس‌ها، جاسوس‌ها یا تله‌های وسوسه‌کننده در کمین‌ اطلاعات شخصی شما هستند. بنابراین پیش از سفر یا VPN بخرید یا اصلا از اینترنت بی سیم عمومی اســتفاده نکنید.

۵. قرار دادن دستگاه‌های هوشمند داخل چمدان‌های همراه به جای کیف‌های همراه

1f23fd10 61e9 4ac2 8d9b 6a64239a3815 ۷ اشتباه رایج مربوط به تکنولوژی در سفرهای خارجی

چمدان‌ یا کیف‌های همراه چمدان‌ها یا کیف‌هایی هستند که مسافران اجازه دارند تا برخی وسایل مورد نیاز خود را در آن‌ها قرار داده و از کیف در داخل وسایل نقلیه (مانند قطار یا هواپیما) اســتفاده کنند.

شما هرگز نمی‌دانید که زمان تعویض هواپیماها یا فرودگاه‌ها چه موقعی اســت، یا ممکن اســت فضای مخصوص کیف‌ها روی سر مسافران پر شده باشد یا شاید مجبور شوید چمدانتان را برای بازرسی به دروازه پرواز یا گیت بسپارید. اهمیت این که دستگاه یا وسیله هوشمند خود (مانند تلفن همراه) را در یک کیف شخصی همراه داشته باشید بسیار زیاد اســت. البته این قانون متوجه دیگر وسایل باارزش شما مانند پاسپورت یا پول‌های نقد شما نیز می‌شود.

۶. نداشتن نسخه چاپی از اسناد حیاتی

9c7aaabb 492f 4e9d 9dcd b2bef5f2a798 ۷ اشتباه رایج مربوط به تکنولوژی در سفرهای خارجی

بعضی مواقع ممکن اســت تکنولوژی شما را ناامید کند، مثلا گوشی شما خاموش شود یا لپ تاپتان یا حتی چمدانتان دزدیده شود که در نتیجه تمامی وسایل الکترونیکیتان را از دست خواهید داد. هر اتفاقی که بیفتد بهتر اســت که یک نسخه چاپی یا یک فتوکپی از پاسپورتتان با خود به همراه داشته باشید.

۷. اســتفاده نکردن از کارت اعتباری

1ec4f05a b9b5 4042 a0e2 bb2cb44fe85e ۷ اشتباه رایج مربوط به تکنولوژی در سفرهای خارجی

بیشتر بانک‌های بزرگ و اصلی همکارانی در خارج از کشور نیز دارند که به شما این امکان را می‌دهد تا از کارت اعتباری بانک خود در دیگر بانک‌های خارجی در قبال مقدار ناچیزی کارمزد اســتفاده کنید. بجای حمل مقدار زیادی پول نقد و تبدیل کردن خودتان به یک هدف دزدی، از بانک خود بپرسید که که چه جاهایی در کشورهای خارجی می‌توانید پول خود را برداشت کنید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته ۷ اشتباه رایج مربوط به تکنولوژی در سفرهای خارجی اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما