• تاریخ : ۲۲ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : اجتماعی

تاکنون قریب به ۹۰ پرونده برای افراد روزه خوار تشکیل گردیده که از این تعداد ۲۰ پرونده در روز دستگیری با صدور کیفرخوهست به شعبه ویژه ای که به همین منظور در دادسرا مستقر هست ارسال انجام گرفت

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: ۲۰ روزه خوار در قزوین به شلاق و جزای نقدی محکوم و حکم آنان اجرا انجام گرفت.
 
به نقل مهر، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی  اظهار کـــرد: ایام پربرکت ماه مبارک رمضان در حال سپری انجام گرفتن هست که امیدوارم همه بتوانیم از این فرصت بهره مند شویم همچنین فرصتی بیابیم که ماه رمضان دیگری را درک و از فیوضات آن بهره ببریم.
 
این مقام قضایی افزود: تاکنون قریب به ۹۰ پرونده برای افراد روزه خوار تشکیل گردیده که از این تعداد ۲۰ پرونده در روز دستگیری با صدور کیفرخوهست به شعبه ویژه ای که به همین منظور در دادسرا مستقر هست ارسال و در همان روز بصورت ویژه به پرونده اتهامی آنان رسیدگی و مرتکبین به شلاق و جزای نقدی محکوم و حکم صادره نیز به مرحله اجرا در آمده هست.
 
وی ادامه داد: اقدام بی نظیری که ماه مبارک رمضان امسال همچون سال های گذشته از سوی دادستانی قزوین انجام انجام گرفت و مورد هستقبال مومنان و منطقهوندان نیز قرار گرفت، برخورد با روزه خواری علنی بود.
 
دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کـــرد: براساس موازین و احکام اسلامی روزه بر افرادی واجب هست و سایر افرادی که بنا به دلایلی نمی توانند روزه بگیرند می بایست حرمت ماه مبارک رمضان را حفظ نمایند و حفظ این حرمت بر همه واجب هست از این رو کسی نباید در ملاءعام اقدام به روزه خواری کند.
 
وی تصریح کـــرد: متأسفانه افرادی بدون توجه به این موضوع اقدام به روزه خواری می کنند که از ابتدای ایام ماه مبارک رمضان تدابیر لازم برای برخورد با موارد اینچنینی انجام انجام گرفته و افرادی که در ملاءعام روزه خواری کنند، دستگیر و در صورت احراز عامدیت در این کار، با تشکیل پرونده به اتهام آنها رسیدگی و مجازات خواهند انجام گرفت.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما