خبرگزاری تسنیم: وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار مقابل پرسپولیس اظهار داشت: من شنیدم که یکی از بازیکنان بزرگ ایران فوت کرده است. تسلیت می‌گویم به اهالی فوتبال و برای خانواده‌اش بهترین آرزوها را دارم. بعد از کنفرانس بازی قبل فراموش کردم در مورد داوران صحبت کنم، الان باید بگویم من غافلگیر نشدم، اما خیلی خوشحال شدم داور شخصیت خیلی خوبی داشت، برای داور بازی فردا هم آرزوی موفقیت می‌کنم. مطمئناً قضاوت این بازی آسان نیست، مخصوصاً وقتی که ۱۰۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور دارند.

فوتبال ایران در مسیر خوبی قرار دارد
وی ادامه داد:‌ مسئله دیگری که باید به آن اشاره کنم تبریک به تیم نوجوانان ایران است. آنها در تورنمنتی بزرگ خیلی خوب ظاهر شدند و فقط یک بازی را به اسپانیا واگذار کردند. به عقیده من تیم نوجوانان ایران بیش از حد به اسپانیا احترام گذاشت که منجر به آن نتیجه شد، اما به فوتبال ایران تبریک می‌گویم، چرا که در مسیر خوبی قرار دارد.

قدم به قدم پیش می‌رویم تا به آنچه می‌خواهیم برسیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: من امروز چند دقیقه زودتر در نشست حاضر شدم، چرا که برای بازی قبل چند دقیقه تأخیر داشتم، اما خیلی خوشحالم که امروز زود آمدم! شرایط را خیلی خوب ارزیابی می‌کنم. تک‌تک بازیکنانم سخت تلاش می‌کنند و شرایط خیلی خوبی داشته‌اند. رفتار، انگیزه و روحیه تیمی ما خیلی خوب است و هر روز بهتر هم می‌شود. از شرایطی که داریم خوشحالیم و مواردی که به آن اشاره کردم پایه و اساس هر تیمی برای رسیدن به موفقیت است. خیلی مهم است که ما تلاش می‌کنیم تا بهتر از قبل شویم. ما قدم به قدم پیش می‌رویم تا به آنچه می‌خواهیم برسیم. باید این روند را ادامه دهیم تا به تیمی برسیم که در سطح فوتبال ایران بازی کند. هیچ موقع با ترس وارد زمین نخواهیم شد و دنبال مساوی هم نیستیم و فقط برد می‌خواهیم.

برای ما بهتر بود که دربی ۳ هفته دیرتر برگزار شود
شفر افزود: برای بازی قبلی و این دیدار آماده‌سازی خوبی داشتیم. بازیکنان فیلم‌های بازی را دیده و حرف‌ها را شنیده‌اند. در دیدار مقابل نساجی قائمشهر در ۲۰ دقیقه آخر بازیکنان ما خسته شده بودند، برای ما بهتر بود که دربی سه هفته دیرتر برگزار شود تا زمان بیشتری برای آماده‌سازی داشته باشیم، بعد از دربی آخر که پرسپولیس به استقلال باخت زمان زیادی برای آماده‌ شدن تا این دربی داشته‌اند. ما باید در هفته‌های آینده بیشتر و بیشتر تلاش کنیم، می‌دانم بازیکنان می‌خواهند این دیدار را ببرند.

باید ۲۰ درصد بیشتر از حریف آماده باشیم تا به پیروزی برسیم
وی خاطرنشان کرد: مانند همه دربی‌ها از هواداران می‌خواهیم که به ورزشگاه بیایند و حمایت‌مان کنند. شاید بعضی وقت‌ها کارایی بازیکن پایین بیاید و اینجا هوادار می‌تواند کمک کند. ما دربی‌هایی را در آلمان مانند بازی دورتموند و شالکه داریم، اما فردا بزرگ‌ترین دربی آسیاست. ما باید ۲۰ درصد بیشتر از حریف آماده باشیم تا به فتحی که می‌خواهیم برسیم. ما می‌توانیم دو دربی برگزار کنیم، چرا که همه بازیکنان‌مان آماده هستند. امروز تمرین آخر است و فرصت کافی دارم دوباره فیلم‌ بازی‌های پرسپولیس را ببینم و ۱۱ نفر نهایی را مددکاری اجتماعی کنم.

امیدوارم بتوانیم با یک نتیجه غافلگیرکننده دربی را پشت سر بگذاریم
سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد:‌ من امروز صبح به همراه بازیکنان تیمم چند ویدیو بازی‌های گذشته را دیدم. واقعاً احساس کردم همه شاگردانم با انگیزه فراوان آماده بازی فردا هستند. من به همه آنها اعتماد دارم، اعتماد بیشتر به اینکه آنها با تمام وجودشان در بازی ظاهر خواهند شد و نهایت تلاش‌شان را برای بردن انجام می‌دهند، در کنار آن اطمینان دارم که تماشاگران بسیار خوبی داریم که فردا به بهترین شکل ما را حمایت خواهند کرد. ما خودمان را خیلی خوب برای این بازی آماده کرده‌ایم و امیدوارم بتوانیم با یک نتیجه غافلگیرکننده بازی را پشت سر بگذاریم.

شفر در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا تیمش فردا برای مساوی به میدان خواهد آمد یادآور شد: هواداران ما نه تنها از این بازی بلکه از همه بازی‌های ما برد می‌خواهند و قطعاً ما هم برای کسب پیروزی به میدان می‌رویم و نه تساوی، نمی‌دانم فردا واقعا چقدر تماشاگر به ورزشگاه خواهند آمد، اما امیدوارم همه آنهایی که بازی را می‌بینند و در منزل هستند از تماشای آن لذت ببرند اما استقلالی‌ها بیشتر خوشحال باشند. ما گروهی از بازیکنانمان ژنرال و بزرگتر تیم هستند و نمی‌توانم به آنها بگویم بروید در زمین دنبال مساوی باشید چرا که حریف خیلی قدر است، من باید به تیمم اعتماد به نفس بدهم تا با روحیه خیلی خوب راهی زمین شود.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما