• تاریخ : ۱۳ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : متن

اطلاعاتی از هدست واقعیت مجازی سامسونگ با نام اکسینوس وی آر منتشر شده که در واقع هدست مستقل این کمپانی با بهره‌گیری از تراشه‌ی اکسینوس اســت.

هدست‌های واقعیت مجازی توسعه‌یافته توسط کمپانی‌های مختلف دارای ساختار متفاوتی هستند. شماری از این هدست‌های واقعیت مجازی برای کار نیازمند اتصال به یک رایانه هستند. گروه دوم از هدست‌ها در واقع قابی مجهز به لنز برای جایگیری گوشی‌های هوشمند هستند که قدرت پردازشی خود را از طریق این گوشی‌ها تأمین می‌کنند. در این بین برخی از کمپانی‌ها به سراغ طراحی و توسعه‌ی هدست‌های واقعیت مجازی مستقل رفـــــته‌اند که از جمله‌ی آن می‌توان به اچ‌تی‌سی اشاره کرد که در حال توسعه‌ی هدست وایو با عملکرد مستقل از رایانه اســت؛ اصطلاحا به این نمونه‌ها هدست‌های آل-این‌-وان اطلاق می‌شود. حال اطلاعاتی در رابطه با هدست آل-این-وان سامسونگ منتشر شده اســت که از وجود تراشه‌ی پردازشی اکسینوس بهره می‌برد.

پیش از آنکه شاهد انتشار اخباری در رابطه با هدست واقعیت مجازی آل-این-وان سامسونگ باشیم، در هفته‌های اخیر گمانه‌هایی در رابطه با این محصول منتشر شده بود. برای مثال می‌توان به اســتفاده از فناوری تعقیب نگاه چشم در این هدست اشاره کرد که توسط Visual Camp توسعه یافته اســت. فناوری تعقیب نگاه ویژوال کمپ برای اســتفاده در هدست‌های واقعیت افزوده موبایل بهینه شده؛ حال آنکه انتشار جزئیات توافق این دو کمپانی گویای این موضوع اســت که سامسونگ برای اســتفاده از آن در هدست واقعیت مجازی اکسینوس برنامه‌ریزی کرده اســت.

46d19e6a b9b9 478c 97db 46d9fb74a673 اطلاعاتی از هدست واقعیت مجازی اکسینوس وی آر سامسونگ منتشر شد

اســتفاده از فناوری تعقیب نگاه کاربر امکان بسیار جالبی در اختیار تولیدکنندگان هدست‌ واقعیت مجازی قرار می‌دهد. با اســتفاده از این فناوری و درک سوی نگاه کاربر، تنها نقطه‌ای از نمایشگر با اســتفاده از منابع سخت‌افزاری اقدام به رندر ۱۰۰ نسبتی جزئیات در عــکس می‌کند که کاربر به آن نگاه می‌کند. در واقع تنها محلی از نمایشگر به‌صورت کامل و با جزئیات ۱۰۰ نسبتی محتوای ویدیویی را برای کاربر نمایش می‌دهد که کاربر به آن نگاه می‌کند. این طریقه برای نسل بعدی هدست‌های واقعیت مجازی بسیار حیاتی اســت؛ چراکه از پردازش بی‌مورد را حذف می‌کند و در نتیجه تولید گرما را کاهش می‌دهد.

بنا بر اطلاعات ارائه‌شده، سامسونگ در نظر دارد ویژگی‌های دیگری نیز در هدست واقعیت مجازی اکسینوس وی آر قرار دهد که از جمله‌ی آن‌ها باید به شناسایی حرکت دست‌ها، شناسایی دستورات صوتی و شناسایی حالات چهره اشاره کرد. سامسونگ در جریان کنگره‌ی جهانی موبایل که در چین برگزار شد از توسعه‌ی سری جدیدی از پردازنده‌های خود با نام اکسینوس ۳ با در نظر گرفـــــتن پردازش‌های هدست‌های واقعیت مجازی سخن گفت.

فناوری تعقیب سوی نگاه کاربر از اهمیت زیادی در هدست‌های واقعیت افزوده برخوردار اســت؛ به‌طوری‌که سایر کمپانی‌های فعال در این حوزه نیز در راســتای دستیابی و بهبود این فناوری در حال تلاش هستند.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته اطلاعاتی از هدست واقعیت مجازی اکسینوس وی آر سامسونگ منتشر شد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما